GR 221: Mallorca (2006)
Overnachting: Hotel Es Port (hotelesport.com)
< 22 oktober > < 23 oktober > < 24 oktober > < 25 oktober > < 26 oktober > < 27 oktober > < 28 oktober >
Schema
DatumVertrekAankomstStartEindtijdTot.tijdRustLooptijdAantal km's22-10-2006Port de SóllerPort de Sóller12.4515.032.180.152:03 6,523-10-2006Deiá - LlucalcariSóller - Port dS10.0516.516.461.375:09 22,424-10-2006Cúber - BarrancSóller - Port dS 9.5215.235.311.124:19 19,025-10-2006Valldemossa - DeiáCala - Llucal - BH10.3216.305.580.545:04 1 6,026-10-2006Cala de TuentPort de Sóller10.5816.295.311.094:27 16,427-10-2006Palma - BSPalma - BS10.1314.134.002.131:47 7,228-10-2006Port de SóllerPort de Sóller 8.3615.437.072.274:40 22,0Aantal km's109,5
dag1: 22 oktober 2006: van Port de Sóller naar Port de Sóller (2:03h; 6,5km)
Mallorca mag dan erg touristisch zijn, een bezoek aan de westkant is de moeite waard. De eerste dag was er één van kennismaken en verkennen:
Het treintje van Palma naar Sóler
Even stoppen voor het uitzicht
Het uitzicht
Het trammetje van Sóller naar Port de Sóller ...
... onderweg
Het hotel, achterzijde
Het (bijna olympische) zwembad
De familiekapel
Op weg naar de hal
In de salon
Het terras
Boven het stadje: uitzicht
De haven
Schip
Scheepjes
< Terug >
dag2: 23 oktober 2006: van Deía via Llucalcari en Sóller naar Port de Sóller (5:09h; 22,4km)
Met de bus naar Deía en vervolgens via Sóller naar de Faro des Cap Gros, vevolgens naar Port de Sóller. De eerste ontdekking van de GR221.
Deía, inmiddels al weer verlaten
De Romeinse weg
Het eerste merkje
We steken het spoorlijntje over
De Faro des Cap Gros
De haven
< Terug >
dag3: 24 oktober 2006: van Embalse de Cúber via de Barranc de Biniaraix en Sóller naar Port de Sóller (4:19h; 19,0km)
Met de bus naar de halte "Cúber" en daarna langs het Embalse en vervolgens de Barranc de Biniaraix.
Dit is vandaag het hoogste punt
Terugblik op het Embalse de Cúber
Eerst nog een "normaal" pad ...
... daarna de trappen, eindeloos (mooi)
Steeds omlaag
Een goed idee, voor volgend jaar
Let op: volgend jaar zal ik hem weer fotograferen
Een mooie plek om (even) te rusten
Verder met dalen
Van die pas rechts komen we
< Terug >
dag4: 25 oktober 2006: van Valldemossa via Deià en Llucalari naar een bushalte op de C-170 (5:04h; 16,0km)
Valldemossa, Reial Cartoixa; Chopin enzo
Het Camí de s'Arxiduc
Nogmaals
Deià; Hìer gaan we omlaag
Teruggeblikt, mooi steil
Een Nederlander ("Sjoerd"); met bepakking omhoog ...
Hoe zou dàt gaan? Iets voor volgend jaar?
Kijk eens aan, 'n heel ander terrein (en bijna zonder
markering)
Op het Cala de Deià ...
... en er boven
In de buurt van Llucalcari
< Terug >
dag5: 26 oktober 2006: van Cala de Tuent naar Port de Sóller (4:27h; 16,4km)
Naar het Cala de Tuent
De haven uit
Langs de Faro des Cap Gros
Dààr lopen we straks
Zò, wìj zijn afgezet
Eerst omhoog
Kijk, dààr voeren we zojuist
Daar lopen we dan
Op weg naar de Col de Biniamar
Terugblik op de Col 'de Biniamar en Balitx d'Avall (Hotel)
Opnieuw de Col en op weg naar de Miramar de ses Barques
Daarna; het pad is niet altijd in perfecte conditie
< Terug >
dag6: 27 oktober 2006: Palma
Een binnenplaats
Banys àrabs
Het Palau de s'Almudaina en La Seu
Doorkijkje in het Paleis
Idem, eronder
De Kathedraal, La Seu
Jugendstil in Palma
< Terug >
dag7: 28 oktober 2006: van Port de Sóller via Sóller naar Port de Sóller
Terrasje en tram in Sóller
De Sant Bartomeu
Miró - Gratis, permanente tentoonstelling
Op de terugweg
< Terug >
Maak jouw eigen website met JouwWeb